Günümüzde çoğu insan İngilizce’yi öğrenmeye veya İngilizcesini geliştirmeye çalışıyor. Peki İngilizce öğrenmek bize ne kazandırır? Yabancı dil niye bu kadar önemlidir?

Yaşadığımız çağda teknolojinin gelişimiyle sınırları zorlayan insanoğlu için iletişim bize önemli avantajlar sağlıyor. Farklı bir ülkede yaşayan biriyle saniyeler içinde görüntülü ve sesli olarak görüşme imkanına sahibiz. Bu iletişim de günümüzde genellikle internet ve İngilizce aracılığıyla gerçekleşiyor.

 

İngilizce Öğrenme Yöntemleri

İngilizce günümüzde bilgiye ulaşmak için önemli bir araç. Peki bu aracı kullanmayı, kısaca yabancı dili nasıl kolay öğrenebiliriz?

İngilizce eğitim veren özel kurslarda ve Ülkemizin resmi okullarında İngilizce Eğitimi klasik öğrenme metodu ile öğretilmeye çalışılıyor. Bu klasik yöntemle gramer kalıpları ilk olarak ezberletiliyor daha sonra öğrencinin daha fazla kelime öğrenmesi teşvik edilmeye çalışılıyor.

Bu şekilde eğitim alan birçok öğrenci ise ne tam olarak gramerleri öğrenebiliyor ne de öğrendiği kelimeler yeterli düzeye ulaşıyor. Bu yöntemin işe yaramamasının başlıca nedeni ezbere dayalı olmasıdır. Bu yöntemi örneklemek gerekirse, bisiklet kullanmayı öğretmek için zincir, pedal, teker, gidon ve fren ezberletiliyor daha sonra pedalı çevirince bisikleti sürebilirsin deniliyor. Nasıl normal hayatta bisiklet sürmeyi ezberleyerek öğrenmediysek İngilizce de ezberlenerek öğrenilmez.

Peki klasik ezberleme yoluyla öğrenilemez mi? Klasik ezberleme yoluyla öğrenenler elbette olacaktır, ancak bu yöntem herkes için başarılı sonuçlar vermez. İngilizce öğrenmek isteyen kişilerin hepsinin ezber kabiliyeti aynı seviyede olamaz.

 

İngilizce En Verimli Nasıl Öğrenilir?

Öğrenmek istediğimiz dil ister İngilizce olsun ister farklı bir yabancı dil, öğrenme yöntemi aslında anadilimizi öğrenme süreciyle benzerlikler gösteriyor. Hepimiz Türkçe biliyoruz. Peki anadilimizi zorlanmadan nasıl öğrendik? Ailemiz veya aile büyüklerimiz bize gramer mi öğretti? Elbette hayır. Anadilimizi öğrenme aşamasındayken ilk başlarda bazen saçma bazen komik cümleler kurduk. Bu süreç okul dönemine kadar, 6 – 7 yaşımıza kadar devam etti.

Okul dönemimizin başladığı dönemde ise artık hepimiz düşündüklerini ifade edebilen, mantıklı cümleler kurabilir hale geldik. Okula gitmek bize anadilimizin kalıplarını öğrenme konusunda yardımcı oldu. İşte İngilizce ’yi de bu şekilde öğrenmeliyiz.

Klasik öğrenme yöntemiyle kelimeleri öğrenmek oldukça zordur. Ezberlenerek öğrenilen bilgiler her zaman unutulur. Klasik ezber yönteminin dışına çıkarak kelimeleri farklı yöntemlerle öğrenmeliyiz.

 

Uzman Hafıza İle Öğrenmek Kolay mı?

Klasik ezber yönteminin dışına çıkarak farklı yöntemlerle kelimeleri öğrenmek ve unutmamak için İngilizce Eğitim Seti ‘mizi ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. Size sunduğumuz setle İngilizce öğrenmek düşündüğünüzden daha kolay.

 

Ücretsiz Dene

İngilizce Nasıl Öğrenilir ?