Sadece YDS için değil hazırlanılan her sınav için uygun kaynaklara ihtiyaç duyarız. Sınava hazırlık dönemi; belirli ölçüde planlı, programlı ve disiplinli çalışmayı gerektiren bir süreçtir. Bu çalışmanın en önemli materyali ise kullandığımız kaynaklardır.

 

Önceden belirlenmiş, zengin ve doğru kaynaklarla çalışmak bize hem zaman açısından hem de bilgi açısından avantaj sağlar. Yabancı Dil Bilgisi Tespit Sınavı için piyasada birçok kitap bulunmaktadır. Peki bu kitaplardan hangisini seçmeliyiz?

 

Sınava hazırlık aşamasında kaynak sayısı fazla olsa da bu kitapların birçoğu öğrencilere bekledikleri katkıyı sağlamamaktadır. Sınava hazırlanan öğrenciler asla tek bir kaynağa bağlı kalarak çalışmamalı ve farklı kaynakları incelemelidir. Test ve alıştırmalar için ayrı, gramer için ayrı, kelime ve diğer bilgiler için ayrı kitaplar araştırılarak doğru kaynaklar bulunmalıdır.

 

YDS ‘deki soruların çeşitliliği yüzünden sınava hazırlık kitapları da yine aynı ölçüde çeşitlendirilmiştir. Kompozisyon, kelime çalışması, ve gramer bilgileri için önerilen en kaliteli kaynakları sizin için topladık. Bu kitaplarla YDS’ye hazırlananlar yüksek başarı oranına sahip oldular. Öğrenme konusunda kolaylık sağlayan ve nitelikli bilgiye ulaşabileceğiniz bu kitap tavsiyelerimizi mutlaka incelemenizi öneriyoruz.

 

YDS Hazırlık Kitapları

 

YDS Readers: Okuma parçası açısından içeriği oldukça zengin ve YDS ‘ye hazırlanan öğrenciler tarafından tercih edilen kitapların başında gelmektedir. Kitap okuma parçalarıyla birlikte yeni kelimeler öğrenmenize olanak sağlıyor. Bunun dışında yine kelime bilginizi geliştirmeye yönelik uygulamalar ve alıştırma örnekleri de veriliyor. Kitapta bulunan okuma parçaları kolaydan zora doğru sıralanmış. YDS hazırlık aşamasında ne kadar fazla kelime öğrenir, ne kadar fazla okuma parçası okursanız sizin için daha iyi olacaktır.

 

Building Skills for Proficiency: Gramer ile ilgili konuların özet olarak verildiği bu kitapta bilgilerinizi pekiştirme ve yeni bilgiler edinme konusunda size yardımcı olacaktır. Okuma parçası açısından çok nitelikli bir kitap olmasa da özellikle kelime bilgisi açısından çok zengin bir kaynaktır.

 

Grammar for Grammar: YDS hazırlığında alınması gereken kitapların başında gelmektedir. Kitap genel olarak gramer ve kelime bilginizin gelişmesine yönelik hazırlanmış. Özellikle gramer konularında kapsamlı bilgilere yer verilirken gereksiz detaylara girilmemiş ve YDS odaklı bir konu işleyişine sahiptir.

 

YDS Eğitim Setini Ücretsiz Deneyin

YDS Hazırlık Kitapları