Sıkça Sorulan Sorular

Uzman Hafıza Metodu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Nelerdir?

S: Eğitim setlerinizin hepsi animasyonlu ve sesli anlatımlı mı?

C: Evet! Eğitim setlerimizin tamamı animasyonlu ve sesli anlatımlı. Aynı zamanda konsatrasyonu arttıran ve öğrenmeyi hızlandıran özel müzikler de eğitim setlerimizde arkaplan fon müziği olarak kullanılmaktadır.

S: Uzman Hafıza Metodu Diğer Yöntemlerden Hangi Açıdan Daha İyidir?

C: Uzman Hafıza Metodu bilimselliği ispat edilmiş, beyin temelli öğrenme teknolojileriyle hazırlanmıştır. Beyinde hafızanın yer aldığı sağ loba hitap eden eğitim programımız, bilgileri hafızanın görselleştir, ilişkilendir ve kaydet prensibine uygun bir şekilde tasarlanmıştır. Hafıza şampiyonlarıyla yapılan çalışmalar sonucunda ortaya çıkan, Audio Visual Mnemonic teknoloji sayesinde bilgisayar ortamında hayat bulan animasyonlarla, beyninizin keyif alacağı eğlenceli bir metodla, sadece izleyerek öğrenmenizi sağlar. Uzman Hafıza Metodu ile Yeni bir şeyler öğrenmek ders çalışmak gibi değildir. Yaptığımız şey bu çok gülünç, eğlenceli ve unutulmaz olan animasyonları zihninizin gözünde canlandırmak ve size eğlenceli bir öğrenme deneyimi sunmaktır. Animasyonlarımızın sesli anlatımları, ünlü seslendirme sanatçıları tarafından yüksek teknolojiye sahip ses kayıt stüdyolarında yapılmıştır. Arka fonda çalan bilimselliği kanıtlanmış largo barok müziklerle, stressiz ve eğlenceli bir öğrenme deneyimi sağlar. Bu çok özel müzikler sayesinde konsatrasyonunuz arttığı gibi dikkatiniz de asla dağılmaz.

S: Yoğun Bir Hayatım Var. Uzman Hafıza Programı için Nasıl Zaman Bulacağım?

C: Sorun değil! Uzman Hafıza Metodu sizin gibi hayatta birçok hedefi olan yoğun kişiler için tasarlandı. Her gün her vakit ekstra bir zaman ayırmanıza gerek kalmadan programı izleyebilirsiniz. Trafikte, yolculukta hep vakit harcıyoruz, bu gibi ölü zamanları değerlendirebilirsiniz. Ya da spor veya yürüyüş yaparken bile derslerimizi dinleyebilir ve izleyebilirsiniz. Kahvaltıda veya sabah yataktan kalktığınızda ya da gece uyumadan önce de küçük bir zamanınızı ayırarak programımızı izleyebilirsiniz. Ne zaman ve nerede kullanacağınız tamamen size kalmış. Ancak şu kesindir ki ekstra bir zamana ihtiyacınız yok. Programa başladığınızda göreceksiniz ki, eğitim programımız çok kısa sürede bitiyor ve bir daha çalışmanıza gerek kalmıyor. Neden mi? Çünkü artık tüm bilgiler hafızanızda sizinle!

S: Eğitim Setleri DVD şeklinde mi?

C: Evet DVD şeklinde. Dvdlerinizi gönül rahatlığıyla dilediğiniz gibi kulllanabilirsiniz.

S: Eğitim setlerinin herhangi bir kullanım süresi var mı?

C: Hayır. Eğitim setlerinin herhangi bir kullanım süresi bulunmamaktadır. Eğitim setlerinizi dilediğiniz kadar kullanabilirsiniz.

S: Extradan bir eğitim materyaline ya da kursa ihtiyacım var mı?

C: Hayır. Ekstra bir eğitim materyaline yada kursa ihtiyacınız yok. İhtiyaç duyacağınız tüm bilgiler eğitim setinizde yer almaktadır.

S: Kargom ne zaman gelir?

C: İstanbul için vereceğiniz siparişlerinizde eğer hızlı kargo seçeneğimizi seçerseniz, 6 saat içerisinde ürününüzü teslim alabilirsiniz. İstanbul ilimiz dışındaki siparişlerinizde hızlı kargo seçeneğini seçerseniz, kargonuzu en geç 24 saat içerisinde teslim alabilirsiniz. HIzlı kargo seçeneği dışındaki tüm kargo tercihlerinizde İstanbul için 1 günde diğer illerde ise 2 gün içinde ürününüzü teslim alabilirsiniz.

S: Kredi kartı ile ödeme ve taksit imkanı var mı?

Evet kredi kartına taksit imkanımız bulunmaktadır. Kredi kartınıza 9 taksit seçeneğiyle ürünlerimizi web sitemiz üzerinden sipariş edebilirsiniz.

S: Kapıda ödeme imkanı var mı?

C: Evet, isterseniz ürünümüzü kapıda ödemeyle de satın alabilirsiniz.

S: Banka havalesine indirim var mı?

C: Evet banka havalesi ile gerçekleştireceğiniz ödemelerinizde %10 indirim hakkı kazanırsınız.

S: DVD’leriniz Telefon, tablet ve Bilgisayarda çalışır mı? Kaç cihazda kullanabilirim?

C: DVD’leri Telefon, Tablet ve bilgisayarda Uzman Hafıza’nın size göndermiş olduğu özel yazılımla kullanabilirsiniz. Yazılımımız tıpkı windows işletim sistemi gibi orjinal lisanslı bir yazılımdır. Bildiğiniz gibi windows gibi lisanslı yazılımlar her cihaza özeldir. Farklı cihazlar için yeni lisans satın almanız gerekir. Uzman Hafıza olarak biz müşterilerimize bu konuda da kolaylık sağlıyoruz. Eğitim setlerimizi satın alan her müşterimize iki farklı cihaz için iki lisans hakkı sağlıyoruz. Bu iki lisanstan birini bilgisayarınız için diğerini telefon veya tabletiniz için kullanabilirsiniz. Ya da dilerseniz hem ev bilgisayarınıza hemde iş bilgisayarınıza kurulum gerçekleştirerek iki lisans hakkınızı bu şekilde de kullanabilirsiniz. Karar sizin.

S: Eğitim setinin yanında alıştırma kitabı ve sözlük var mı?

C: Evet. Eğitim setimizin yanında alıştırma kitabı ve sözlük yer almaktadır. Alıştırma kitabımızda YDS sınavında karşılaşabileceğiniz tüm kelimeler ve Türkçe anlamları, bu kelimelerin eş anlamlıları ve zıt anlamlıları; ayrıca her kelime için bir de örnek cümle yer almaktadır. Bunun dışında alıştırma kitabınızda öğrendiklerinizi ölçebilmeniz için çeşitli testler de yer almaktadır.

S: Eğitim setinin indexini gösteren bir kılavuz var mı?

C: Evet. Eğitim setinin içeriğini gösteren bir kılavuz yer almakta. Bu sayede ihtiyacınız olan konuyu bulmakta hiç zorlanmayacaksınız. Eğitim setinin indexini gösteren kılavuz hem elektronik kitapçık olarak hem de basılı bir kılavuz olarak sizlerin hizmetinize sunulmuştur. İster elektronik cihazınızda isterseniz basılı kılavuzunuzda konuların indexini inceleyebilirsiniz.

S: Eğitim setinin öğretme garantisi var mı?

C: Kesinlikle. Hangi eğitim setimizi satın alırsanız alın, öğretme garantisi veriyoruz. Eğitim setimizi satın almadan önce ücretsiz derslerimizi deneyebilir ve metodumuzun ne kadar etkili olduğunu kendiniz bizzat deneyimleyebilirsiniz.

S: Gerçekten bu kelimeleri kalıcı olarak öğrenebiliyor muyuz?

C: Evet. Çünkü bilimselliği kanıtlanmış, dünyanın en iyi üniversitelerinde geliştirilmiş, beyin temelli bir teknolojiyle öğreniyorsunuz. Hafızanın doğal çalışma prensiplerine göre optimize edilmiş derslerimiz sayesinde öğrendiklerinizin tamamını hafızanıza kaydediyorsunuz. Tamamen hafıza dostu olan bu teknolojiyle unutma derdinize son veriyor, öğrendiklerinizi hafızanızda kalıcı kılıyoruz.

S: Kullanan müşterileriniz memnun kaldı mı?

Evet. Müşterilerimizin tamamı eğitim setlerimizden çok memnun. Bu memnuniyet sayesinde diğer yabancı diller ve ders anlatımları için eğitim seti hazırlamamız yönünde çok yoğun ilgi ve istek alıyoruz. Müşterilerimizin memnuniyetini, kendi facebook hesaplarından bıraktıkları yorumlardan okuyabilirsiniz. Web sitemizde müşterilerimizin hem facebook profilinden bıraktıkları yorumları hem de videolu yorumları yer almaktadır. Başarı öykülerimizi müşterilerimizden dinleyebilirsiniz.

S: Bu paket benim Yds Sınavından 50 – 60 arası bir puan almamı sağlar mı?

Kesinlikle 50-60 arası bir puanı kolaylıkla alırsınız. Bizim tavsiyemiz daha yukarısını hedeflemeniz. Çünkü hiç bir gayret göstermeden çok az bir çalışma ile müşterilerimizin büyük bir çoğunluğu 50-60 puanı rahatlıkla alabilmektedir. 60 puan ve üzeri eğitim setlerimizle çalışanlar için gerçekten çok kolay. Çünkü YDS sınavı ciddi bir kelime bilgisi gerektiriyor. Uzman Hafıza sınavda çıkan ve çıkması muhtemel olan kelimelerin tamamını öğrettiği için eğitim setimize çalışan öğrencilerimiz sınavda hiç zorlanmıyorlar.

S: Eğitim setini kullanmak için internet gerekli mi?

C: Hayır internet gerekli değil. Sadece ilk aktivasyon esnasında bir defaya mahsus internet bağlantısına ihtiyaç duyarsınız. Aktivasyon kaydınızı yaptıktan sonra bir daha internete ihtiyaç duymazsınız. İnternet bağlantısına mahkum olmadan eğitim setinizi dilediğiniz yerde dilediğiniz zamanda kullanabilirsiniz.

S: Eğitim Setine nasıl çalışmalıyım?

C: Eğitim setinize nasıl çalışacağınız konusunda Uzmanlarımız size özel bir program hazırlarlar.

Eğitim setimizi satın aldığınızda müşteri temsilcimiz sizinle iletişime geçerek, size özel hazırlanacak ders çalışma programı için bilgilerinizi alır. Alınan bu bilgilerin ışığında Öğrenme Stratejileri Uzmanlarımız size özel bir çalışma programı oluştururlar. Bu sayede Ne çalışmalıyım, nasıl çalışmalıyım? Ne zaman çalışmalıyım diye düşünmek zorunda kalmazsınız. Size hazırlayacağımız özel programla en doğru zamanda sistemli bir şekilde çalışabilirsiniz. Ayrıca eğitim setinizin yanında gönderilen “Nasıl çalışmalıyım” isimli DVD’de beynimizin öğrenme şeklinden, beslenme alışkanlıklarına, düzenli uykudan, kalıcı hafızaya kadar her şey en basit ve kolay şekilde anlatılmakta ve programa çalışırken nelere dikkat etmeniz gerektiği belirtilmektedir. Ayrıca yazılımı nasıl kullanacağınız ve dersleri nasıl izlemeniz gerektiği hakkında da detaylı bilgi bu dvd’nin içerisinde yer almaktadır.

S: Öğrendiğim bilgileri ne zaman ve kaç kere tekrar etmeliyim?

C: Geleneksel eğitim sisteminde öğrendiklerinizi unutmamak için sürekli tekrar etmeniz gerektiği söylenir. Üstelik bu tekrarın belli bir sayısıda yoktur. Yüzlerce, binlerce kez yapılacak tekrar insanları çileden çıkarmakta ve öğrenme motivasyonunu sıfıra indirerek vazgeçmesine neden olmaktadır. Ancak burada hata bizlerde değil öğrenme ve öğretme metotlarımızdadır.

Uzman Hafıza tüm bu sorunlarınızı çözüyor. Bilimsel bir araştırmanın ürünü olan Sistemli Tekrar Programımız sayesinde sadece 6 tekrarda bilgileri hafızanızda kalıcı kılıyoruz.

Yazılımımızın içerisinde yer alan bilimsel tekrar programı sayesinde derslerimi ne zaman tekrar etmeliyim diye düşünmenize gerek yok. Yazılımımız bilimsel sistemli tekrar programıyla size derslerinizi toplam 6 defa belirli zaman dilimlerinde tekrar ettiriyor. Bilimsel bir araştırmanın ürünü olan bu zaman dilimlerinde derslerinizi 6 kez tekrar ettiğinizde bir daha bu dersleri tekrar etmenize gerek kalmıyor. Çünkü öğrendiğiniz bilgiler kalıcı hafızanın depolama zamanına uygun olarak tekrar ettirildiği için bu bilgiler bir ömür boyu hafızanızda kalıyor. Uzman Hafıza sizi o kadar düşünüyor ki size özel kişiselleştirilmiş bir ders programı hazırladığı gibi derslerinizi ne zaman tekrar etmeniz gerektiğine kadar her şeyi sizin yerinize hallediyor.

S: Taksitli ödemelerde vade farkı alıyor musunuz?

C: Taksitli ödemelerde vade farklı almıyoruz. Peşin fiyatına kredi kartınıza 9 taksit imkanı ile vade farkı ödemeden eğitim setlerimizi satın alabilirsiniz.

S: Proğram kurulumu zor mu? Bilgisayardan çok anlamıyorum kurabilir miyim?

Program kurulumumuz çok kolay. Sadece bir kaç tıklamada yazılımımız kendini otomatik olarak kuruyor. Kurulum o kadar basit ki tek yapmanız gereken mousenuzla bir kaç tıklama yapmak. Ayrıca size göndereceğimiz dvd’de yazılımın kurulumunu ve kullanımı anlatan bir de video yer alıyor. Videoda bu basit yazılımın nasıl kurulacağı ve kullanalacağı da detaylı bir şekilde gösteriliyor. Ayrıca bu video Web sitemizde de yer alıyor. İsterseniz dvd’den isterseniz web sitemizden bu videoyu izleyebilirsiniz. Eğer bizden teknik destek isterseniz, bu konuda da sizlere yardımcı oluyoruz. Uzaktan yardım hizmetimizle internet üzerinden bilgisayarınıza bağlanıyoruz. Bu sayede programı sizin yerinize biz kuruyor ve nasıl çalışacağınızı gösteriyoruz. Bu hizmeti almak için internet bağlantızın olması yeterli. Sadece bir kaç dakika içerisinde hemen kurulumunuzu gerçekleştiriyoruz. Videolarımızı izlemek youtube’dan video izlemek kadar kolay. Gördüğünüz gibi Uzman Hafıza satış sonrası verdiği hizmetleriyle de hayatınızı kolaylaştırmaya devam ediyor.

S: Kargo ücretini biz mi karşılıyoruz?

C: Hayır eğitim setlerimizi ücretsiz kargoyla gönderiyoruz. Herhangi bir ek ücret ödemenize gerek kalmadan gönül rahatlığıyla siparişinizi verebilirsiniz.

S: Eğitim setinin tamamı videolardaki gibi mi? Genelde demolara en iyi örnekler konuluyor, tüm bilgiler bu şekilde mi öğretiliyor?

C: Evet eğitim setimizin tamamı videolarımızdaki gibi. Tüm yabancı kelimeleri ve ders anlatımlarımızı videolarımızda gösterdiğimiz gibi öğretiyoruz. Eğitim setlerimizin örnek videolarımızla birebir aynı olduğunun garantisini veriyoruz. Bu garanti kapsamında para iadesi de bulunmaktadır.

Eğitim setleriniz ve markanız tescillenmiş midir?

Markamız ve ürünlerimiz Tpe tarafından tescil edilmiş ve onaylanmıştır. Ayrıca eğitim setlerimizin tamamı Kültür bakanlığı tarafından da tescil edilerek kayıt altına alınmıştır.

Marka numaralarımız ve Kültür Bakanlığı’ndan eğitim setlerimiz için aldığımız kayıt tescil numaralarımız.

S: Siparişimi nasıl verebilirim?

Siparişlerinizi iki türlü gerçekleştirebilirsiniz. İsterseniz web sitemiz üzerinden isterseniz müşteri temsilcimizi arayarak siparişlerinizi verebilirsiniz. Karar sizin. Siparişinizi telefonla vermek isterseniz, bizi 0216 336 66 45 ‘nolu telefon numarasından arayabilir , sabah 09:00 akşam 18:00’e kadar mesai saatlerimiz içerisinde siparişlerinizi verebilirsiniz. Web sitemiz üzerinden sipariş vermek istiyorsanız lütfen videomuzdaki anlatımı izleyin. İlk önce “sipariş” sayfasına gidip, satın almak istediğiniz ürünümüzü sepete eklemelisiniz. Ürünü sepete ekledikten sonra adres ve iletişim bilgilerinizi girin. Daha sonra ödeme seçeneklerinden sizin için uygun olan ödeme seçeneğini tercih ederek siparişinizi gerçekleştirin. Tebrikler siparişinizi başarıyla gerçekleştirdiniz. İşte sipariş vermek bu kadar kolay.

Müşteri Destek Hizmetleri

Siparişiniz veya programımız ile ilgili sorularınız olduğunda, müşteri destek ekibimiz yardım için herzaman yanınızda.

Başarı Odaklı Metodoloji

Uzman Hafıza ile kazanacaksınız. Uzman Hafıza Metodu bilimsel araştırmaların bir ürünüdür. Türkiye’de her yıl onbinlerce insan Uzman Hafıza’nın setleri ile başarıyor.

Uzman Hafıza Gururla Sunar

Uzman Hafıza eğitim alanında online yayıncılık yapan bir bilgi teknolojileri şirketidir. Daha bilgili, daha çağdaş bir Türkiye için çalışıyoruz. Sektörümüzde en iyi ve en başarılı uygulamaları geliştirmek, yayınlamak ve kullanıma sunmak için tüm tutkumuzla çalışıyoruz.

Mobil Hayat Tarzına Uygun

Tüm akıllı telefon, pc ve tabletlerde maksimum performansı sağlamak için dizayn edilmiştir. Siz nereye Uzman Hafıza sizinle birlikte oraya!

Hızlı öğrenmek isteyenler için

Eğitim setlerimize çalışmak çok zamanınızı almayacaktır. Nerede ve ne zaman sizin için uygunsa istediğiniz anda eğlenceli videolarımızı izleyebilirsiniz. Uzman Hafıza Metodu ile öğrenmek istediklerinizi hızlı bir şekilde öğrenebilir ve başka aktivitelerinize de zaman ayırabilirsiniz.